התמודדות עם האקטיביזם של דור המילניום בסביבת העבודה החדשה

עולם התעסוקה ממשיך להשתנות. המובן מאליו “והברור” מתחלף ומחייב גמישות ארגונית ומחשבתית וראיה שונה מצד המעסיקים והעובדים. כיום אין הדבר חריג, אם עובד גם שאינו בכיר, יבקש מודעות גוברת לשמירה על הסביבה וידרוש ממעסיקיו להתאים את ההתנהלות במשרד לרוח התקופה על ידי צמצום השימוש בכלים חד פעמיים במשרד ואו הפסקה בשימוש בקשיות שתייה. בקשה כזו כיום יכולה בהחלט להוביל שינוי שעל ההנהלה לקבל וליישם. כך, באופן עקבי ומתמשך, יכולים בני דור המילניום להוביל לשינוי וליצור נורמה חדשה באמצעות תפיסת עולם מרעננת ובועטת.

מחקר חדש שנערך על ידי KRC Research ו- חברת יחסי הציבור הגלובלית Weber Shandwick המיוצגת בישראל על ידי וולף תקשורת, מצא כי כ -40% מעובדי החברה תומכים או מבקרים את החלטותיהם של המנהלים ומוגדרים כאקטיביסטים בסביבת עבודתם בכדי להניע שינויים חברתיים הקרובים לליבם. דור המילניום נחשב כדור האקטיבי ביותר בתחום זה, דור ה- X נחשב כמתון יותר בהעברת הביקורות ואילו הבייבי בומרס קיבל באופן יחסי את מרות סביבת העבודה. נטייתם של בני דור המילניום להרגיש שלעובדים כמותם יש זכות לדבר בעד או נגד פעולות המעסיקים שלהם נובעת מפריצת הגבולות והזמינות האינסופית של המדיה החברתית והטרנדים המתחדשים על גבי הרשת 24/7.

בכדי להיחשב למעסיק מוצלח ומוערך בקרב עובדי החברה לא מספיק להציג יעילות כלכלית, אלא יש צורך לשלב בין מנהיגות חברתית, אישיות מעניינת, אינטליגנציה רגשית ויכולת לזהות מצבי משבר. כלים אלו, יעזרו הן למעסיק והן לעובד לצמצם את פער הדורות, להכשיר שינוי וביקורת בונה בעיקר לאור האקטיטביזם ששואף להשפיע על המדיניות הארגונית ועל הסביבה כולה.

Weber Shandwick בנתה מדריך והמלצות לארגונים לפעול לפי ההנחיות הבאות:

  • לאמץ אקטיביזם של עובדים ככוח חיובי כדי לקדם את המוניטין של העסק – ארגון פתוח ושקוף
  • לוודא שהמטרה והתרבות הארגונית ידועות מרגע ראיון המועמד
  • לטפח תרבות של הקשבה
  • לנסח את ערכי החברה ודאג להעביר אותם הלאה
  • להפוך את הערכים של החברה לחלק מהפתרון

כל הזכויות שמורות ®

וולף תקשורת ויחסי ציבור
רח’ יגאל אלון 65, קומה 16
תל אביב, 67443